Domowe sposoby na zakwaszenie organizmu

Nadmierne ilości niezdrowego żywienia – fast-foodow, gazowanych napojów i innych produktów, sprzyjają zachwianiu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

Niestrawność, bóle żołądka – poznaj objawy zakwaszenia organizmu

Zakwaszony organizm skutkuje problemami układu trawiennego. Pojawiający się dyskomfort obejmuje wszystkie procesy związane z trawieniem. Pojawia się zgaga, niestrawność, bóle brzucha oraz biegunka. Nieleczenie zakwaszenia może skutkować rozwojem chorób i infekcji. 

objawy zakwaszenia organizmu

Zakwaszony organizm – domowe sposoby

Zakwaszenie organizmu można wyeliminować stosując sprawdzone, domowe receptury. Tzw. odkwaszanie organizmu to zabieg, który można zrealizować przy wykorzystaniu sprawdzonych produktów spożywczych, a mianowicie: sody oczyszczonej, soku z cytryny, soku z limonki oraz octu jabłkowego.

Codzienna konsumpcja wyżej wymienionych produktów pozwala usunąć kwas z naszego organizmu i doprowadzić do tzw. równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Poprzez ten termin rozumie się pH wynoszące od 7,35 do 7,45.

Kilka sprawdzonych przepisów:

  1. Pół łyżeczki sody oczyszczonej + 300 mililitrów wody
  2. Sok z dwóch cytryn + 1 łyżeczka octu jabłkowego + 100 mililitrów wody
  3. Sok z jednej limonki + ¼ łyżeczki sody oczyszczonej + 100 mililitrów wody

Niestety, wyżej wymienione mikstury pozostawiają sporo do życzenia jeśli chodzi o walory smakowe. 

Wygodniejsza alternatywa dla domowych rozwiązań – Spirulin Plus

Organizm można odkwaszać w nieco bardziej komfortowy sposób, a mianowicie – poprzez wykorzystanie suplementów diety. Najlepszym przykładem takiego preparatu jest Spirulin Plus – absolutny hit jeśli chodzi o: odkwaszanie organizmu, usuwanie wody z organizmu, odzyskiwanie sił witalnych.

Te tabletki odkwaszające swoją skuteczność zawdzięczają unikalnej kompozycji takich składników jak: mniszek lekarski, spirulina, chlorella. 

Jak działa Spirulin Plus? Opinie

Najlepszą rekomendacją dla skuteczności konkretnych preparatów są opinie na jego temat. Poniżej publikujemy kilka treściwych, znalezionych na popularnych forach traktujących o zdrowiu i urodzie.

Forum ZDROWIEIURODA.pl, użytkownik Karmel63 napisał:
Jeśli odkwaszać organizm to tylko i wyłącznie za sprawą spiruliny lub chlorelli. To efektywne środki pozwalające błyskawicznie przywrócić równowagę kwasowo-zasadową. Osobiście, bardzo cenie sobie preparat Spirulin Plus – jego efektywność stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Forum WIZAZ.pl, użytkowniczka Kasia17 napisała:
Podobnie jak wyżej, odkwaszam organizm regularnie. Z tymże, stosuje Spirulin Plus. IMO, nie ma lepszego preparatu niż on. Właściwie, to jedno opakowanie na pół roku to dostateczna profilaktyka w moim przypadku, a uwierzcie – nie za bardzo dbam o swoje odżywianie i dietę.

Forum STYLISTKA.pl, użytkowniczka Martula77 napisała:
Zdecydowanie najefektywniejszym i najwygodniejszym sposobem na odkwaszanie są suplementy. Soda oczyszczona czy ocet jabłkowy mógł być stosowany dekadę temu. Teraz, taki Spirulin Plus zdecydowanie szybciej, bezpieczniej i wygodniej działa.

Portal PoradnikZdrowie.pl, użytkownik Kocur napisał:
Również stosuję suplementy diet na oczyszczanie i odkwaszanie. Najwyżej cenie sobie Spirulin Plus. To dosyć droga pozycja, ale nic innego nie działa tak szybko i tak skutecznie, dlatego też nie żąl mi żądnej wydanej złotówki.

A Ty drogi czytelniku jakie masz opinie na temat Spirulin Plus? Zachęcamy do dzielenia się własnym zdaniem w komentarzach pod tym artykułem.

Podsumowanie

Zakwaszenie organizmu to nic innego jak defekt polegający na zachwianiu równowagi kwasowej w organizmie. Przypadłość ta, bardzo często diagnozowana jest u osób, których odżywianie jest niezdrowe, nieregularne i niepełnowartościowe.

Walka z zakwaszonym organizmem może przybierać przeróżne formy. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie tzw. suplementów diety. Zdecydowanie najpopularniejszym środkiem tego typu jest Spirulin Plus – kompozycja spiruliny i chlorelli.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *