Rozstępy w ciąży

Jednym z defektów, które pojawiają się u osób otyłych/z nadwagą są rozstępy. Te wrzecionowate pasma to efekt nadmiernego naprężenia skóry. Na skutek tego pękają włókna kolagenowe znajdujące sie w skórze i tworzą charakterystyczne, poprzeczne pręgi.

Rozstępy – czy tylko u osób z nadwagą?

Oczywiście, nie. Na występowanie rozstępów narażone są również osoby, które świadomie zwiększają masę swojego ciała, czyli m.in.: kulturyści, kobiety powiększające piersi oraz… kobiety w ciąży.

Rozstępy mogą być również wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Ich obecność traktowana może być także jako objaw chorobowy.

Co jest dobre na profilaktykę przeciwko-rozstępom?

Oczywistym jest fakt, iż łatwiej jest zapobiegać, aniżeli leczyć rozstępy. Dlatego też, stosowanie odpowiedniej profilaktyki w momencie, kiedy spodziewamy się dynamicznego wzrostu masy ciała jest absolutnie konieczne.

Skuteczne okazują się zabiegi pielęgnacyjno-odżywiające skórę tj. Stosowanie kremów wzbogacanych:

  • elastyną
  • kwasem hialuronowym
  • kolagenem

Warto także zadbać o zmianę nawyków żywieniowych. Pełnowartościowa dieta zagwarantuje dostarczenie niezbędnych materiałów i minerałów budulcowych skóry również od wewnątrz.

Co jest dobre na rozstępy? Jak usunąć?

Rozstępy stanowią defekt, którego usunięcie jest dosyć trudne. Co więcej – bardzo kosztowne, jeśli całkowicie chcemy pozbyć się zmian na skórze.

Przede wszystkim, efektywne zabiegi to: mezoterapia igłowa, peeling chemiczny, cryolift, mikrodermabrazja i kilka innych, oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Niestety, koszt kilku sesji, gwarantujących usunięcie rozstępów w 100%, może wynieść nawet 1000-2000 złotych. Nie każdy jest w stanie zapłacić aż tyle, za usunięcie wrzecionowatych pasm ze swojej skóry.

Alternatywnym rozwiązaniem mogą być kremy i maści (dostępne w aptekach bez recepty). Niestety, ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Zwykle, jedynie ograniczają widoczność blizn po rozstępach.

Rozstępy w ciąży, czyli jak się ich pozbyć w zgodzie z naturą?
Oczywistym jest to, że rozstępy w ciąży usuwać i leczyć można tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu naturalnych metod. Wszelkie sposoby, które ingerują w organizm, tudzież gospodarkę hormonalną są wykluczone. Wszak, mogłyby stanowić zagrożenie dla ciąży.

Istnieje wiele sposobów, które pozwalają doskonale odżywić skórę i doprowadzić do usunięcia/właściwego wybarwienia wrzecionowatych pasm na skórze. A aptekach i drogeriach znajdziemy wiele kremów i maści, których naturalny skład nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego dziecka.

Nie mniej jednak, w przypadku stosowania jakiegokolwiek leku – zaleca się skonsultować to z lekarzem. Jego ocena może być kluczowa dla zdrowia naszej pociechy. Mało tego! W wielu przypadkach, lekarz może zalecić efektywniejsze rozwiązania.

Rozstępy w ciąży – kluczowa profilaktyka
Będąc w ciąży możemy – niejako – spodziewać się występowaniu rozstępów. Wszak, zachodzące zmiany hormonalne w połączeniu ze wzrostem masy ciała bardzo często skutkują tymże defektem.

Mimo takowej świadomości, wiele kobiet zapomina o właściwej profilaktyce, czego później – rzecz jasna – mocno żałują.

Jak powinna wyglądać profilaktyka przeciwko-rozstępom w ciąży?

  1. Zadbaj o właściwe odżywianie. Ilość zbędnych kilogramów można ograniczyć stosując zbilansowaną, zdrową i pełnowartościową dietę.
  2. Wykorzystuj naturalne kosmetyki do pielęgnacji – wzbogacone kwasem hialuronowym i kolagenem.
  3. Zrezygnuj z siedzącego trybu życia. To, że jesteś w ciąży nie oznacza, że nie możesz się ruszać. Istnieje wiele form aktywności dedykowanych osobom w ciąży (m.in. zajęcia na basenie).
  4. Kontroluj swoją skórą (im szybciej zdiagnozujesz defekt, tym większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się z nim uporać).

 

Pamiętaj: stosowanie jakichkolwiek leków lub suplementów diet powinno być skonsultowane ze specjalistą – nawet wtedy, gdy skład produktu jest w pełni naturalny. Wynika to z faktu, iż niektóre składniki (nadmiar) może zachwiać naturalną równowagę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *