Większe piersi po ciąży

Jednym z pozytywnych „skutków ubocznych” ciąży jest powiększenie się piersi. To jednak „defekt”, który tak szybko jak się pojawia, tak i znika. Niestety. Mało tego, często kończy się dodatkową utratą jędrności i znacznym obniżeniem piersi.

Mimo wszystko kobiety są zachwycone swoim „nowym biustem” w czasie ciąży, co niejako przybliża je do myśli o stałym powiększaniu biustu przy wykorzystaniu profesjonalnych zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej.

Piersi – niezaprzeczalny element kobiecej urody
Bez cienia wątpliwością jednym ze składowych elementów piękna są piersi. Operacje plastyczne i zabiegi estetyczne realizowane na tej części ciała są jednymi z najbardziej popularnych. Dzisiaj pragniemy przedstawić trzy, najczęściej wykonywane typy zabiegów.

Operacja plastyczna – powiększanie piersi implantami

Operacyjne powiększanie biustu to metoda, którą cechuje dożywotnia trwałość i praktyczna dowolność jeśli chodzi o rozmiar biustu. Panie mają możliwość powiększenia piersi o nawet 2-3 rozmiary.

Spośród wszystkich innych zabiegów – żaden nie jest tak skuteczny i trwały. Niestety, za piękne „nowe” piersi trzeba słono zapłacić. W przypadku powiększania piersi implantami, koszt operacji (wraz z pełną obsługą) zamyka się w kwocie około 20.000 złotych.

Lipomodeling – powiększanie piersi tkanką tłuszczową

Nowatorskim rozwiązaniem, które cieszy się niemałą popularnością jest Lipomodeling. To operacja realizowana w gabinetach medycyny estetycznej, która polega na pobraniu tkanki tłuszczowej (liposukcja), odwirowaniu materiału i aplikacji w okolice mięśnia piersiowego.

Efekty lipomodelingu uważane są za jedne z najbardziej naturalnych. Wszakże, piersi w głównej mierze składają się właśnie z tłuszczu. Wadą tego rozwiązania jest niska przyswajalność tkanki tłuszczowej, która może wynosić nawet zaledwie 20%. Oznacza to, że trudno określić jaki efekt się otrzyma i jak długo będzie się on utrzymywał.

Kwas hialuronowy – powiększenie piersi specjalnym preparatem

Kwas hialuronowy to naturalnie występujący związek w organizmie każdego człowieka. Odpowiada między innymi za jędrność ciała. Dlatego też, powszechnie wykorzystuje się go w gabinetach medycyny estetycznej.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym pozwala zwiększyć rozmiar biustu o maksymalnie dwa rozmiary. Efekty zabiegu zwykle utrzymują się około 18-36 miesięcy. Koszt realizacji powiększania przy wykorzystaniu tej metody to około 10.000 złotych.

Czy biust można powiększyć tylko w gabinecie medycyny estetycznej?
Powiększanie biustu możliwe jest nie tylko w gabinecie medycyny estetycznej. „Zabieg” tego typu możemy zrealizować także w domu, co jest efektem wielu badań i testów. O czym mowa?

W dzisiejszych czasach, jednym z najpopularniejszych rozwiązań na większy biust są suplementy diety. Czy są skuteczne? Czy tabletki na większy biust faktycznie są efektywne? Czy i o ile można powiększyć piersi za pomocą suplementacji? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź poniżej. Rozmawiamy z kosmetolog Anną Dębską z Gabinetu Me&Beauty w Warszawie.

Czy powiększanie piersi przy wykorzystaniu suplementacji jest możliwe?
Rozwój medycyny i kosmetologii sprawia, że ingerencja w ciało możliwa jest od wewnątrz. Tak jak spokojnie pozbędziemy się cellulitu, trądziku i innych defektów, tak i możemy powiększyć biust. To oczywiście możliwe, ale nie można spodziewać się takich efektów jak w przypadku zabiegów medycyny estetycznej.

Jakich zatem efektów możemy się spodziewać?
Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, że tabletki działają słabiej, a więc finalny rezultat będzie gorszy. Z reguły, suplementacja pozwala poprawić wielkość piersi o maksymalnie dwa rozmiary, choć rzecz jasna zdarzały się przypadki gdy efekty były znacznie lepsze.

Czy jest to bezpieczne dla naszego ciała?
Oczywiście. Aby suplement był dopuszczony do obrotu musi spełnić wszelkie wymagania. Dostępne na rynku polskim suplementy takie jak chociażby ProBreast Plus są jak najbardziej bezpieczne.

Czy często sugeruje Pani suplementację zamiast zabiegu?

Praktycznie nigdy tego nie robię. Kobiety same decydują o metodzie jaką zastosują, bo to ich ciało. Ja mogę tylko pokazać skuteczne rozwiązania, a niewątpliwie – suplementacja jest jednym z nich.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *