Zielona herbata w ciąży

Zielona herbata to środek, który jest bardzo często wykorzystywany przez osoby trudniące się „byciem fit”. Nie ma w tym nic, co mogłoby dziwić. W końcu, zielona herbata wykazuje wiele właściwości pro-zdrowotnych.

Z powodzeniem wykorzystywana jest także przez kobiety w ciąży. Wszak, jej dobroczynne właściwości są bardzo szerokie. Co więcej, bardzo często suplementacja tego preparatu zalecana jest przez lekarzy prowadzących ciąże.

Rola suplementacji w odżywianiu człowieka
Stosowanie suplementów diet to proces, który można określić mianem coraz bardziej powszechnego. Na półkach w sklepach, drogeriach i aptekach znaleźć można dziesiątki przeróżnych środków. Różnią się one skutecznością, tempem działania oraz… ceną.

Dzisiaj pokrótce pragniemy przedstawić właściwości jednego z najbardziej niedocenianych środków wspomagających pracę organizmu – zielonej herbaty. Kosztująca od kilku do kilkunastu złotych zielona herbata dostępna jest w każdym supermarkecie.

Zielona herbata – dlaczego warto ją stosować?
Zielona herbata nie jest suplementem diety, który szeroko reklamowany jest w TV. To produkt, który nie wymaga reklamy. Wszak, jej właściwości znane są od dawien dawna.

Zielona herbata stanowi preparat, który przede wszystkim oddziałuje na układ trawienny, a konkretniej: przyśpiesza metabolizm. Dlatego też, powszechnie wykorzystywana jest przez osoby trudniące się redukcją zbędnych kilogramów.

To jednak nie wszystko. Zielona herbata jest efektywnym środkiem wspomagającym pracę układu krążenia. Przez wielu lekarzy wskazywana jako świetna profilaktyka przeciwko chorobom takim jak nadciśnienie tętnicze, czy miażdżyca.

Ponadto, zieloną herbatę wykorzystuje się w celu przemywania oczu (usuwa zanieczyszczenia, działa łagodząco na zapalenie spojówek).

Zielona herbata w ciąży – jak ją odpowiednio wykorzystać?
Jak wspomnieliśmy powyżej – zielona herbata to mnóstwo dobroczynnych – pro-zdrowotnych właściwości. Dlatego też, dla kobiet w ciąży może być doskonałym sposobem na uzupełnienie diety. Dlaczego powinnaś ją stosować?

  • Zielona herbata pozytywnie wpływa na przemianę materii i pracę układu pokarmowego. Dzięki temu, zdołasz uniknąć nadwagi – defektu, który pojawia się u ponad 50% kobiet w ciąży.
  • Zielona herbata bogata jest w polifenole, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Dzięki temu, takie defekty jak trądzik, cellulit czy rozstępy będą Ci całkowicie obce.
  • Zielona herbata doskonale wpływa na samopoczucie. Dzięki temu, huśtawka nastrojów w ciąży będzie pojawiała się znacznie rzadziej.

Zielona herbata – czy jest bezpieczna?
Stosowanie niektórych suplementów diet w ciąży jest całkowicie zabronione. Jak jest w przypadku zielonej herbaty? Czy jej stosowanie w ciąży jest w pełni bezpieczne?

Ależ oczywiście! Zielona herbata to preparat w pełni naturalny, który nie wykazuje żadnych niepożądanych reakcji organizmu. Tzw. skutki uboczne po prostu nie występują.

Warto jednak pamiętać, że kluczowym jest to, aby odpowiednio ją dawkować, gdyż może wykazywać działanie pobudzające.

Zielona herbata – jak stosować?
Przyjmowanie zielonej herbaty to proces, który odbywać się powinien dwa-trzy razy na dobę. Choć zielonej herbaty nie da się przedawkować, to zbyt duża ilość naparu może skutkować m.in. nadmiernym oddawaniem moczu, zbyt dużym pobudzeniem organizmu.

Napar z zielonej herbaty parzymy kilka minut. Co ciekawe, susz ziołowy z pierwszego parzenia działa pobudzająco, a z drugiego i każdego kolejnego – uspokajająco.

Według lekarzy i dietetyków najlepszą porą na przyjmowanie zielonej herbaty są godziny poranne (bezpośrednio po przebudzeniu). Napar z zielonego suszu może z powodzeniem zastąpić kawę/yerba matę lub inny środek stosowany w celu szybszego wybudzenia organizmu.

Przed rozpoczęciem suplementacji – dla pewności – zalecamy skonsultować to ze specjalistą (lekarzem prowadzącym ciążę).

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *